s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i obrazy. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

 

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

 

3. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00.

 

4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 

5. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św.

 

6. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali pomoc w organizowaniu i przeżywaniu rekolekcji. Bóg zapłać tym, którzy okazali pomoc dla plebanii.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej. 

 

9. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

10. W kaplicy Matki Bożej ustawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. 

 

11.  Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30, a po Mszy św. jest krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do pierwszej komunii świętej.

 

12.  Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Nadnarwiańskiej, Bukowej oraz za ofiarę anonimową.

 

13.  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli oraz od Koła Żywego Różańca z Siemnochy.

 

14.  Bóg zapłać naszemu parafianinowi Panu Witoldowi Prusaczykowi za wykonane tabernakulum do ciemnicy.

 

15.  Msza św. w intencji Margaretek i w intencji wszystkich, którzy adorują Najświętszy Sakrament oraz we wszystkich intencjach adorujących zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. 

 

16. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10.00.   

 

17. Chrzty będą w I Dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę 1 kwietnia o godz. 8.30.

 

18.  Zebranie Kółek Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

19.  Trwają zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Bliższe informacje u Ks. Łukasza.

 

20.  Zapraszamy w przyszłą niedzielę na start w Ostrołęckim Biegu Papieskim. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym kościele. Więcej informacji w gablocie przykościelnej i na stronie Organizatora - Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan działającego przy II LO w Ostrołęce.

 

21. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Halina Węgrowska, lat 59 z ulicy Witosa blok nr 2B 
Śp. Teresa Owczarek, lat 84 z ulicy Szpitalnej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”.

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.