s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe przy Parafii Nawiedzenia N. M. P w Ostrołęce powstało w październiku 1983 roku z inicjatywy ówczesnego księdza proboszcza Zygmunta Żukowskiego. Pierwszym Opiekunem Wspólnoty był ksiądz Ryszard Kłosiński.


Grupa od początku funkcjonowania skupia osoby zainteresowane problemami uzależnienia alkoholowego, są wśród nich: uzależnieni, trzeźwiejący alkoholicy, abstynenci, rodziny osób uzależnionych.

Bractwo jest wspólnotą formacyjną, która poprzez swoją pracę, a także świadectwa swoich członków, dąży do propagowania trzeźwego stylu życia. Pragniemy przyczynić się do praktykowania chrześcijańskiej cnoty trzeźwości i abstynencji w myśl przewodniego hasła: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.

Praca Bractwa opiera się na różnorodnych inicjatywach. Licznie uczestniczymy w nabożeństwach związanych z tematyką trzeźwościową m.in. w sierpniu (miesiąc trzeźwości), w Wielkim Poście w piątkowej drodze krzyżowej, w Święto Bożego Ciała przygotowując jeden z ołtarzy na trasie procesji, w październiku – w modlitwie różańcowej. Raz w miesiącu z aktywnym udziałem Bractwa celebrowana jest Msza święta wieczorna z intencjami modlitewnymi o trzeźwość Narodu.

Członkowie Bractwa uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną, poprzez własne świadectwa zapoznając ich z problematyką alkoholową.
W ramach integracji naszej Wspólnoty organizujemy m.in. Spotkania Opłatkowe/ Wielkanocne, agape, ogniska – wszystko z aktywnym udziałem zapraszanych Gości.
Raz w roku wyjeżdżamy na pielgrzymki połączone z poznawaniem piękna naszego kraju. Każdy z wyjazdów wzbogacamy panelami dyskusyjnymi, które oparte są na wymianie doświadczeń. Również w ten sposób, w myśl przesłania Św. Pawła „Jedni drugich brzemiona noście”, wspólnie próbujemy znaleźć odpowiedzi na trudne pytania - jak żyć, aby alkohol nie podporządkował sobie człowieka, co robić, aby odnaleźć drogę do trzeźwości i nauczyć się utrzymywania abstynencji , jak odzyskać nadzieję  i odbudować życie duchowe, jak korzystać z pomocy i wsparcia innych, jak pokonywać trudy codzienności.

Raz w roku organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Członkowie i sympatycy Bractwa biorą udział w corocznej lipcowej pieszej pielgrzymce diecezji łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji trzeźwości Narodu. Ludzie należący do Wspólnoty są również zaangażowani w życie religijne naszej Parafii.
W swojej pracy posługujemy się różnorodną lekturą dotyczącą trzeźwości, korzystamy m.in. z prenumerowanego dwumiesięcznika Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości im. o. Benignusa Sosnowskiego „Trzeźwymi Bądźcie” wydawanego w Zakroczymiu.


Aktywnie współpracujemy z innymi grupami trzeźwościowymi z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, całej diecezji oraz kraju.

Na spotkania zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którym zagraża alkohol w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, którzy szukają pomocy dla siebie lub swoich bliskich, osoby chcące wyzwolić się z nałogu oraz pragnących pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.


Spotkania Bractwa Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym przy Parafii Nawiedzenia NMP, ul. Szwedzka 2a.


Obecnie Opiekunem Wspólnoty jest Ks. Marcin Zieziula.

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.