s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odnowa w Duchu Św.

PIELGRZYMKA WŁOCHY

 

2024 Roma 200

2024 SAN GIOVANI ROTONDO

 

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

_____________________

Module 15 rocznica JanPawel II

 

 

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe przy Parafii Nawiedzenia N. M. P w Ostrołęce powstało w październiku 1983 roku z inicjatywy ówczesnego księdza proboszcza Zygmunta Żukowskiego. Pierwszym Opiekunem Wspólnoty był ksiądz Ryszard Kłosiński.


Grupa od początku funkcjonowania skupia osoby zainteresowane problemami uzależnienia alkoholowego, są wśród nich: uzależnieni, trzeźwiejący alkoholicy, abstynenci, rodziny osób uzależnionych.

Bractwo jest wspólnotą formacyjną, która poprzez swoją pracę, a także świadectwa swoich członków, dąży do propagowania trzeźwego stylu życia. Pragniemy przyczynić się do praktykowania chrześcijańskiej cnoty trzeźwości i abstynencji w myśl przewodniego hasła: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.

Praca Bractwa opiera się na różnorodnych inicjatywach. Licznie uczestniczymy w nabożeństwach związanych z tematyką trzeźwościową m.in. w sierpniu (miesiąc trzeźwości), w Wielkim Poście w piątkowej drodze krzyżowej, w Święto Bożego Ciała przygotowując jeden z ołtarzy na trasie procesji, w październiku – w modlitwie różańcowej. Raz w miesiącu z aktywnym udziałem Bractwa celebrowana jest Msza święta wieczorna z intencjami modlitewnymi o trzeźwość Narodu.

Członkowie Bractwa uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną, poprzez własne świadectwa zapoznając ich z problematyką alkoholową.
W ramach integracji naszej Wspólnoty organizujemy m.in. Spotkania Opłatkowe/ Wielkanocne, agape, ogniska – wszystko z aktywnym udziałem zapraszanych Gości.
Raz w roku wyjeżdżamy na pielgrzymki połączone z poznawaniem piękna naszego kraju. Każdy z wyjazdów wzbogacamy panelami dyskusyjnymi, które oparte są na wymianie doświadczeń. Również w ten sposób, w myśl przesłania Św. Pawła „Jedni drugich brzemiona noście”, wspólnie próbujemy znaleźć odpowiedzi na trudne pytania - jak żyć, aby alkohol nie podporządkował sobie człowieka, co robić, aby odnaleźć drogę do trzeźwości i nauczyć się utrzymywania abstynencji , jak odzyskać nadzieję  i odbudować życie duchowe, jak korzystać z pomocy i wsparcia innych, jak pokonywać trudy codzienności.

Raz w roku organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Członkowie i sympatycy Bractwa biorą udział w corocznej lipcowej pieszej pielgrzymce diecezji łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji trzeźwości Narodu. Ludzie należący do Wspólnoty są również zaangażowani w życie religijne naszej Parafii.
W swojej pracy posługujemy się różnorodną lekturą dotyczącą trzeźwości, korzystamy m.in. z prenumerowanego dwumiesięcznika Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości im. o. Benignusa Sosnowskiego „Trzeźwymi Bądźcie” wydawanego w Zakroczymiu.


Aktywnie współpracujemy z innymi grupami trzeźwościowymi z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, całej diecezji oraz kraju.

Na spotkania zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którym zagraża alkohol w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, którzy szukają pomocy dla siebie lub swoich bliskich, osoby chcące wyzwolić się z nałogu oraz pragnących pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.


Spotkania Bractwa Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym przy Parafii Nawiedzenia NMP, ul. Szwedzka 2a.


Obecnie Opiekunem Wspólnoty jest Ks. Marcin Zieziula.

 

Dane kontaktowe

 

Kościół Farny w Ostrołęce                    Ks. Proboszcz
                                                                 tel. : (29) 764 49 50

Parafia rzym-kat. pw. N.N.M.P               Kancelaria Parafialna

ul. Szwedzka 2                                        tel. : (29) 764 29 97

07-410 Ostrołęka

 

PKO BP Oddział 1 w Ostrołęce

94 1020 3802 0000 1102 0007 5010

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.